İç Mekan Tasarımları, Çağdaş Çizgilerde Buluşuyor

İç Mekan Tasarımları, Çağdaş Çizgilerde Buluşuyor

İç Mekan Tasarımları, Çağdaş Çizgilerde Buluşuyor

İç mimari, herhangi bir alanın iç kısmını farklı şekillerde tasarlama sürecinin genel adı olarak bilinmektedir. Bahsettiğimiz alanların şık görünmesi önemli bir kriter olsa da teknik çözümler sunarak daha konforlu olmalarını sağlamak da çok önemlidir. Yani sadece görsel olarak değil, kullanılabilirlik olarak da iç mimarlara çok fazla iş düşmektedir.

Ankara iç mimarlık firmaları, istediğiniz alanların en iyi şekilde dekore edilmesi için büyük bir emek vermektedir. İç mekan tasarımında rol oynayan faktörler, tasarım süreçleri boyunca ön planda tutularak, güzel tasarımlar da bu şekilde ortaya çıkarılır. Tabii her Ankara iç mimarlık ofisi nin aynı özveriyle çalışmadığını da söyleyebiliriz. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken dikkatli olmanız önemlidir.

İç Mimarinin Temel Faktörleri Nelerdir?

İç mimari tasarımlarında temel olarak 3 faktörün bir araya getirildiği bilinmektedir. Ankara iç mimarlık ofisleri öncelikle görsel faktörlere dikkat ederek planlamalarını yapmaktadır. Görsel faktörler denince de akla ilk olarak renk ve biçim gelmektedir. Yapılan tasarımlarda renk ve biçimlerin birbiri ile uyumlu olması görsel faktörlerin en başarılı şekilde ele alınmasını sağlamaktadır.

Başka bir faktör ise dokunsal faktörler olarak adlandırılan şekil ve yüzeylerdir. Burada da aklınıza zemin kaplamaları gelebilir. Mesela seramik yüzeyler seçilebildiği gibi ahşap yüzeyler de seçilebilmektedir. Tabii Ankara İç Mimarlık Firmaları bu konuda sadece kaplama olarak değil, eşya seçimlerini de işin içine dahil etmektedir. Yani dokunsal faktörler, eşyalar üzerinde de etkili olmaktadır.

Son olarak işitsel faktörler olarak adlandırdığımız gürültü ve yankı gibi faktörler bulunmaktadır. Bunlar da seçilen alanın tasarımında kullanılan eşyaların yerlerini ayarlama konusunda devreye girmektedir. Ankara iç mimarlık firmalarının tamamının temelde estetik ve konfor temaları üzerinde durduğunu var sayarsak, bu faktörler konfor temasını yakından ilgilendirmektedir. Bu faktörler en uyumlu şekilde bir araya getirildiğinde, tasarım başarı ile sonuçlanmış olacaktır.

Son olarak Ankara iç mimar tavsiye si isterseniz sizlere Move İç Mimarlıktan söz edebiliriz. Move İç Mimarlık, çok uzun süredir Ankara’da ev ve ofis tasarımları ile tanınan, profesyonel iç mimarlık firmaları arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir